Zakładki:
dama i pieski
Moje prace zebrane
Niezbędnik
Sklepiki
Tu bywam
Tu decoupage
Tu hafcik
Tu inne niż powyżej
Tu przepisy
Tu szydełko,druty,szycie
Tu zaglądam nacieszyć oczy
Tu zaglądam w wyszywane blogi zagraniczne
Za chwilę przeglądnę
Zaczerpnąć i zrobić
Zalinkowane
zap.jas.1 KupujePolskie
czwartek, 31 grudnia 2009
Torebeczek czar

sylwester

Szczęśliwego Nowego roku

i szampańskiej zabawy w tą wyjątkową noc

życzę wszystkim moim gościom.


W prezencie z okazji Nowego Roczku mała galeria torebek z mojego zbioru do oglądania i zainspirowania. W tym roku już nie ale w następnym można sobie taką torebkę sprawić i paradować w sylwestrową noc doprowadzając wszystkie panie na sali do spazmów z zazdrości.

torebka 1

torebka 2

torebka 3

sobota, 24 października 2009
Filmik w moich klimatach

 

niedziela, 20 września 2009
Moda plażowa

moda plaĹźowa

 


Podsumowując sezon letni u mnie kolekcja mody plażowej, oczywiście retro. Zapraszam na pokaz.

moda plaĹźowa 1

moda plaĹźowa 2

moda plaĹźowa 3

moda plaĹźowa 4

moda plaĹźowa 5

moda plaĹźowa 6

moda plaĹźowa 7

 

niedziela, 21 czerwca 2009
Pantalony

galotki 1

 


Przeskakuję teraz znowu troszkę do historii stroju , która fascynuje mnie od wielu lat. Dzisiaj w roli głównej pantalony, czemu akurat pantalony? bo stały się dla mnie inspiracją dla nowego projektu nad którym teraz siedzę. Na razie go rozrysowałam na papierze, trzeba tylko jeszcze go uszyć i wykończyć. Jeżeli uda mi się moje założenie to wkrótce go wam pokażę.

A czy takie galotki mogą być urocze , przekonajcie się o tym sami oglądając parę fotografii.

galotki 2

galotki 3

galotki 4

 


A tutaj znowu obraz dziewczynki z uroczymi pantalonami i czepeczkiem i jego rozbiór na części mniejsze.

 

dzieci Marii Antoniny 1

dzieci Marii Antoniny 1a

dzieci Marii Antoniny 1b

czwartek, 04 czerwca 2009
Kropelka mody

moda 75

niedziela, 31 maja 2009
Porcelanowa laleczka

lalka 2

Wracamy samochodem do domu i zatrzymujemy się na czerwonym świetle, patrzę przez okno, na przeciwko jest kiosk "Ruchu" ,oglądam więc wystawę dla zabicia czasu. W oknie wystawy widzę laleczkę w stylowym ubranku, myślę " super ta laleczka, chciałabym taką mieć, ubierać w kiecki z minionej epoki". Odzywa się moja połówka "patrzysz na laleczki?". To się nazywa czytanie w myślach , albo jak kto woli porozumienie dusz, zdarza mi się to nader często. Wczoraj moja połóweczka wraca z zakupów i przynosi mi laleczkę, ostatnią jaką otrzymałam  to lata dzieciństwa i jakoś nie pałałam sentymentem do tego typu prezentów a w tym momencie ucieszyłam się bardzo,no cóż chyba dziecinnieję albo coś bardziej nieokreślonego dzieje się w mojej starej głowie. Mam ją , stoi na komodzie i cieszy oko. Nazywa się Madam Bovary, tak na razie bo z czasem otrzyma imię.

Laleczka rozpoczęła serię dam z minionych epok, mają pojawić się inne, bohaterki znanych romansów jak Dama Kameliowa czy Anna Karenina.Do lalek dołączona jest gazetka z informacjami i zdjęciami lalek i ich strojów, lalek naszych babć.To najbardziej mnie interesuje.

lalka 4

A to lalka z dzieciństwa mojej córci, jedyna jaka się uchowała, oczywiście oprócz lalki Barbi która z całym wyposażeniem spakowana w walizce czeka na następczynię.

lalka 3

lalka 5

poniedziałek, 11 maja 2009
Z klimatem
krynolina
środa, 29 października 2008
Historia ubioru cz.2

Wracam do albumu "The Art of Costume in Russia" jesteśmy w Petersburgu w latach 1750 - 1800. Nie tylko panie lubiały się stroić, panowie nie zostawali w tyle, na ich kubraczkach pojawiały się przepiękne hafty.A to przykłady z albumu :
 
 
 
 

czwartek, 23 października 2008
Niedyskrecja
 
 
Można być zniesmaczonym oglądając takie obrazy?.......hm, pewnie tak , ale to jest element życia.Damy często, gęsto chodziły bez majtek a załatwiano swoje potrzeby do nocniczków, pięknie ozdobinych.Są używane w dzisiejszych czasach do ozdabiania wnętrz.Odczucia zostawiam oglądającym bez dodatkowego komentarza , nie będę się wypowiadać czy mi się to podoba czy nie.
 
 

niedziela, 28 września 2008
Historia ubioru 1

Wiele lat temu kiedy jeszcze miałam dostęp do wielu księgarń obcojęzycznych a wydania albumowe sprzedawano tam dość tanio w każdym razie  były dostępne dla szarego obywatela, kupiłam album o tytule "The Art of Costume in Russia ". Są w nim piękne zdjęcia zachowanych ubiorów od 1700 do 1914 roku, przechowywanych i wystawianych przez Muzeum Leningradzkie (tak mówi album) a dzisiaj w Sankt Petersburgu.

 

Mnie najbardziej interesują przepiękne hafty i detale , które możemy zobaczyć dobrze zachowane. Moim zdaniem bardzo inspirujące , jeszcze tylko trzeba by było tak umieć wyszywać i robić tak piękne koronki.

Kilka zdjęć z tego albumu, jesteśmy więc w Petersburgu mniej więcej wtedy gdy we Francji modę kreuje i wydaje majątek na swoje kreacje Maria Antonina.