Zakładki:
dama i pieski
Moje prace zebrane
Niezbędnik
Sklepiki
Tu bywam
Tu decoupage
Tu hafcik
Tu inne niż powyżej
Tu przepisy
Tu szydełko,druty,szycie
Tu zaglądam nacieszyć oczy
Tu zaglądam w wyszywane blogi zagraniczne
Za chwilę przeglądnę
Zaczerpnąć i zrobić
Zalinkowane
zap.jas.1 KupujePolskie
poniedziałek, 25 stycznia 2010
Klimaty Azji

Chinka


Zaczęłam urlop niefortunnie, na ostatnim dyżurze miałam twarde lądowanie( kolega umył podłogę w kibelku a ja nie zauważyłam), zrobiłam pełny szpagat i upadłam na rękę ( na szczęście lewą) , nie mogę ruszać w nadgarstku. Ze względu na zimno nie chce mi się iść prześwietlać , prowizorycznie usztywniłam łapkę i liczę na szczęście że przypadłość sama minie. Zanim cokowielkiek uda mi się zrobić z wyłączeniem drugiej ręki wstawiam coś z archiwum X.

Kuferek dla córci, zapotrzebowanie na azjatyckie klimaty, wykorzystałam wydruk z zimowym krajobrazem i domalowałam litery , sama nie wiem czy chińskie czy japońskie i proszę mnie nie pytać co one znaczą  ( ciekawe by było tłumaczenie, hi,hi)

kuferek Klaudyny 1

kuferek Kludyny 2

Zdjęcia które upodobała sobie moja córcia Klaudyna.

dzieci Azji

środa, 13 stycznia 2010
Storczyk

storczyk 1

Zakwitł ponownie mój storczyk, niestety dużo pąków zeschło i odpadło, widocznie nie umiem się nim zajmować. Co dwa tygodnie wkładam go do wody z nawozem do storczyków a jednak coś nie tak. Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć czemu pączki odpadły?

Mimo wszystko cieszę się że kwitnie, kwiaty są takie piękne.

storczyk 3

storczyk 4

storczyk 5

storczyk 6

" Łabądka" otrzymałam w prezencie od córci która bawiła się składaniem drobnych elementów.

storczyk 7

Drukarka się nie dała naprawić, ale Misiek widział moją rozpacz i zakupił nową. Wydrukowałam sobie wzorki i zamierzam powyszywać, nie umiem żyć bez wyszywania.

wtorek, 22 grudnia 2009
Bombki czarno-białe

bombka 22

Ostatnie w tym roku bombki, tym razem czarno-białe, podobały mi się bardzo motywy z tej serwetki i tak powstały bombki małe 10cm.Warsztat schowany , czas zabrać się za pieczenie placków.Nie żegnam się z wami jeszcze bo coś tam w zanadrzu mam do pokazania. Jestem jednak coraz bardziej zmęczona, nawet nie samymi przygotowaniami do Świąt ale dyżurami. Oj "wesołe" Święta szykują się na oddziale. Czekam na przyjazd moich dziecków, bardzo się stęskniłam i tylko to mnie trzyma przy przygotowywaniu Świąt , inaczej zwinęłabym się w kłębek i spała, spała.........

damy 372

niedziela, 20 grudnia 2009
Bombka "Śnieżna zabawa"

bombka 23c

Bombka "Śnieżna zabawa", motyw z wydruku,dodałam gwiazdki malowane reliefem i posypane śnieżkiem Reflex-perlen. Zawieszona już na ubranej choince. Musiałam już ubrać , bo po dyżurach zostanie mi tylko troszkę czasu na pieczenie. Żaki zjawią się prosto na Wigilie i pańcia musiała sama ozdobić choinkę, na szczęście tą czynność bardzo lubię i teraz gapię się jak sroka w gnat, pięknie wygląda zapalona choineczka.

bombka 23

bombka 23a

bombka 23d

 


dzieci 201

 

 

sobota, 12 grudnia 2009
Bombka-Zimowy pejzaż

BN 36


Bombka "Zimowy pejzaż" powstał dla Tereski, wirtualnej koleżanki z forum. Widoczek to wydruk na papierze powyższego obrazka, dlatego bardzo długo schodziło mi lakierowanie, napracowałam się solidnie nad nacinaniem i zgubieniem nacięć, więc trochę domalowywałam. Potem kompletnie nic mi nie pasowało na odwrocie , powstały gwiazdki, wykończone reliefem, biały relief posypany śnieżkiem. Sugestie Tereski były trochę inne ale mnie tak właśnie w duszy zagrało i albo bombkę zaakceptuje albo będzie wisiała na mojej choince. Oczekuję w niepewności co dalszego losu bombeczki.

bombka 21a

bombka 21c

bombka 21b

bombka 21

bombka 21e

środa, 09 grudnia 2009
Bombki - dziecięce motywy

BN 31


Bombki z motywami dziecięcymi , motywy wybrane przez właścicieli bombek. Lubię dzieci umieszczać na bombkach, wprowadzają taki ciepły , wesoły nastrój, pełen nadziei i oczekiwania.

Bombka "Oczekiwanie na prezent" zrobiona dla kolegi z pracy dla jego czterech urwisów.

bombka 20a

bombka 20

bombka 20b

Bombka "Lepimy bałwana" poleci do Australii, dlatego na odwrocie kontur Polski i zaznaczona miejscowość pochodzenia osoby która od wielu lat mieszka w Australii.

bombka 19

bombka 19b

bombka 19a

Zostało mi dokończyć dwie bombki i chowam swój majdan decoupage i to chyba na długo.

poniedziałek, 07 grudnia 2009
Bombki - dawnej epoki czar

obyczajowe 113


Dwie bombki, nie chwaląc się wyszły śliczne w naturze, niestety dziś mam pecha do robienia zdjęć i nie mogłam znaleźć odpowiedniego miejsca do ich wykonania, jutro bombki powędrują do nowych właścicieli .

Bombka "Spotkanie przed koncertem" zrobiona w starym złocie i takiego koloru są reliefy.

bombka 17

bombka 17a

bombka 17b

Druga bombka "Zimowy spacer" wykończona granatem wymieszanym ze srebrem , konturówka biała posypana śnieżkiem.

bombka 18

bombka 18a

bombka 18b

 


 

BN 3

Dzisiaj mój oddział odwiedził Św.Mikołaj z aniołkami, rozdawał słodycze pacjentom a nam małe prezenciki. Musiałam powiedzieć jak mam na imię i na mnie akurat trafiło zaśpiewanie piosenki, nie miałam wyjścia, zaryczałam więc kolendę "Ej Maluśki, Maluśki kiejby rękawicka"......na moje szczęście jeden z aniołów to zakonnik pochodzący z gór , zaśpiewał razem ze mną ,jakoś wyszło i otrzymałam tę oto bombkę,  wykonaną na zajęciach terapeutycznych przez pacjentów oraz rózgę , chyba stwierdzili że byłam czasami niegrzeczna.

Nieskromnie mówiąc pomysł wykonywania podsunęłam sama naszej terapeutce i produkcja bombek ze szmatek ruszyła pełną parą , ale nie wiedziałam że jedną otrzymam  w darze.

Zaglądam często na terapię zajęciową i podglądam co też pacjenci nowego tworzą , a tworzą i to nie raz przepiękne rzeczy, każdy jakieś zadanie dostaje do wykonania w miarę swoich możliwości. Gdybym była młodsza to kto wie czy nie realizowałabym się w takim zawodzie.

bombka miko�ajowa

sobota, 05 grudnia 2009
Bombka-dziewczynka w koronce

bombka 16d

 


Efekt mojej radosnej twórczości - bombka z dziewczynką w koronkowej oprawie. Pomiędzy bombkami na których umieszczam motywy które podobają się moim znajomym i kombinowaniem jak sprostać wymaganiom innych, powstała moja bombka. Takie zabawy lubię najbardziej, gdzie mogę spuścić z wodzy moją fantazję, czasem wyjdzie mi to co sobie wyobrażam a czasami nie, ale jednocześnie eksperymentuję, zmieniam i coś tam wyjdzie. Jednym się podoba ,innym mniej, ale mnie dało dużo radości , zwłaszcza malowanie reliefem.

bombka 16e

bombka 16f

bombka 16g

 


 

relief

Tak mało udzielam się w różnych blogowych zabawach, postanowiłam jednak spróbować szczęścia w Cindy u Myszy łasuch jestem okropny.

dzieci 340

niedziela, 29 listopada 2009
Bombki z widokiem

bombka 15

Bombka z widoczkiem retro "Miasteczko w zimowy wieczór". Jest to duża bombka 15cm, wykonana specjalnie na oddział na którym obecnie pracuję. Jak będą mnie dalej przenosić to cały szpital obdaruję bombkami.

bombka 15a

bombka 15b

bombka 15c

bombka 15d

A to bombeczka "Las wigilijną nocą", popularny motyw , koniecznie musiałam taką zrobić, zarzekłam że to już ostatnia taka bombka, nie lubię powtarzać, choć i tak zawsze coś pozmieniam.

bombka 14

bombka 14a

Pozostałe się lakierują , kleją , są na różnym poziomie produkcji, wolno mi to idzie, no cóż bardzo mało czasu a ja tak lubię dopieszczać.

wtorek, 24 listopada 2009
Pierwsza bombka w tym roku

BN 11

 


Pierwsza bombka w tym roku powędrowała na prezent, już nie mam jak zmienić zdjęć, robione na szybko. Motyw ulubiony wśród moich znajomych, zmieniłam tylko kolor nieba i dałam srebrne gwiazdki, niestety tu prawie niewidoczne , ślicznie się mienią , ale są bardzo delikatne. Poprawiłam też złotą farbką światło w oknach i na chince. Troszkę domalowywałam, co pokazywałam na wcześniejszym wpisie.

bombka 13

bombka 13a

bombka 13c

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7