Zakładki:
dama i pieski
Moje prace zebrane
Niezbędnik
Sklepiki
Tu bywam
Tu decoupage
Tu hafcik
Tu inne niż powyżej
Tu przepisy
Tu szydełko,druty,szycie
Tu zaglądam nacieszyć oczy
Tu zaglądam w wyszywane blogi zagraniczne
Za chwilę przeglądnę
Zaczerpnąć i zrobić
Zalinkowane
zap.jas.1 KupujePolskie
czwartek, 24 grudnia 2009
Święta

BN 37

Życzę wszystkim moim gościom, koleżankom forumkowym i blogowym wytchnienia, spokoju, nadziei, szczęścia i ciepła rodzinnego jakie niesie ze sobą czas Bożego Narodzenia .

Jasmin


Do siego roku życząc panu bratu

Kiedy w rozłące pędzim dni ostatek

( Choć dziś ten zwyczaj obojętny światu)

szlę ci opłatek.

Dla nas on zawsze świętość wyobraża:

Pamiątkę łaski udzielonej z nieba

A oprócz skarbu branego z ołtarza

własny kęs chleba.

Ojców to naszych obyczaj prastary

Rodzinnej niwy maluje dostatek.

Symbol braterstwa, miłości i wiary

święty opłatek"

Kajetan Kraszewski 1876


dzieci fot.104

11:04, jasmin62 , inne
Link Komentarze (14) »
wtorek, 22 grudnia 2009
Bombki czarno-białe

bombka 22

Ostatnie w tym roku bombki, tym razem czarno-białe, podobały mi się bardzo motywy z tej serwetki i tak powstały bombki małe 10cm.Warsztat schowany , czas zabrać się za pieczenie placków.Nie żegnam się z wami jeszcze bo coś tam w zanadrzu mam do pokazania. Jestem jednak coraz bardziej zmęczona, nawet nie samymi przygotowaniami do Świąt ale dyżurami. Oj "wesołe" Święta szykują się na oddziale. Czekam na przyjazd moich dziecków, bardzo się stęskniłam i tylko to mnie trzyma przy przygotowywaniu Świąt , inaczej zwinęłabym się w kłębek i spała, spała.........

damy 372

niedziela, 20 grudnia 2009
Bombka "Śnieżna zabawa"

bombka 23c

Bombka "Śnieżna zabawa", motyw z wydruku,dodałam gwiazdki malowane reliefem i posypane śnieżkiem Reflex-perlen. Zawieszona już na ubranej choince. Musiałam już ubrać , bo po dyżurach zostanie mi tylko troszkę czasu na pieczenie. Żaki zjawią się prosto na Wigilie i pańcia musiała sama ozdobić choinkę, na szczęście tą czynność bardzo lubię i teraz gapię się jak sroka w gnat, pięknie wygląda zapalona choineczka.

bombka 23

bombka 23a

bombka 23d

 


dzieci 201

 

 

piątek, 18 grudnia 2009
Łyżwiarka

�yşwiarka 1

Wspaniała zabawa na lodowisku, widać że ta dama bawi się świetnie. Na dworze śnieg pada, zima na całego a mnie jakoś nic się nie chce , troszkę zazdroszczę tej paniusi, bo zamiast sprzątać chętnie popląsałabym na lodzie. Paniusia jeszcze nie oprawiona, niestety do Świąt nie zdąrzę , bedzie po , jakaś niemoc mnie wzięła okrutna . A tu czas goni, cztery bombki spierdzieliłam, tak, tak proszę się nie dziwić słownictwu ale inaczej nazwać tego nie mogę, muszę poprawiać a niemoc czuję straszliwą. Dobra nie będę więcej marudzić , idę ......a właściwie poczłapię po ścierę i posprzątam, potem zrobię uszka i zaczołgam się na nocny dyżur. Tyle mam na razie do powiedzenia. Ciekawa jestem czy tylko mnie ta niemoc ogarnęła , czy reszta Pań z radością i śpiewem w sercu robi przygotowania świąteczne.

�yşwiarka 2

�yşwiarka 4

�yşwiarka 3


lodowisko 2

czwartek, 17 grudnia 2009
Dekorowanie stołu

dec.sto�u


Jeżeli jeszcze nie dostałyście pomieszania zmysłów od przygotowań świątecznych i macie troszkę czasu, chcecie pięknie ubrać stół na Wigilię a nie macie pomysłów odsyłam do mistrzyni dekorowania stołu. Może coś rzuci się wam na oczy i podsunie się genialny pomysł.

Zapraszam na blog A table decorations de tables z którego pochodzi zdjęcie umieszczone wyżej.

13:54, jasmin62 , inne
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 grudnia 2009
Bombka-Zimowy pejzaż

BN 36


Bombka "Zimowy pejzaż" powstał dla Tereski, wirtualnej koleżanki z forum. Widoczek to wydruk na papierze powyższego obrazka, dlatego bardzo długo schodziło mi lakierowanie, napracowałam się solidnie nad nacinaniem i zgubieniem nacięć, więc trochę domalowywałam. Potem kompletnie nic mi nie pasowało na odwrocie , powstały gwiazdki, wykończone reliefem, biały relief posypany śnieżkiem. Sugestie Tereski były trochę inne ale mnie tak właśnie w duszy zagrało i albo bombkę zaakceptuje albo będzie wisiała na mojej choince. Oczekuję w niepewności co dalszego losu bombeczki.

bombka 21a

bombka 21c

bombka 21b

bombka 21

bombka 21e

piątek, 11 grudnia 2009
Trzej królowie powoli zbliżają się do celu

Trzej krĂłlowie 1

Dyżury zabierają mi dużo czasu i energi, co zostanie z czasu wolnego przeznaczałam na bombkowanie. Uwzięłam się , postanowiłam że coś jednak powyszywam i tak żółwim tempem powstaje obrusik "Trzej królowie niosący dary Jezuskowi". Pomysł narodził się dawno  ale zawzięcie realizuję dopiero w tym roku. Kiedy ksiądz chodzi po kolędzie okazuje się że moje Świąteczne obrusy są wypaciane, nie uprane albo nieuprasowane. Postanowiłam na tę okazję sprawić sobie obrusik awaryjny. Mam tylko nadzieję że zdążę do tego czasu wyszyć.

Zaczynają się przybliżać Święta i z tego tytułu przyjmujemy coraz to trudniejsze przypadki, no cóż tak jak w wakacje rodziny pozbywają się balastu, chcą Święta spędzić bez kłopotu. Natomiast nas czekają Święta pełne pracy, ja intensywnie przepracuję Boże Narodzenie. Nie mniej jednak mam nadzieję że obrusik powstanie.

Trzej krĂłlowie 2

 


 

dzieci 228

 


Inspiracje

 

znalezione w sieci

insp.1

insp.2

insp.3

 

10:59, jasmin62
Link Komentarze (3) »
środa, 09 grudnia 2009
Bombki - dziecięce motywy

BN 31


Bombki z motywami dziecięcymi , motywy wybrane przez właścicieli bombek. Lubię dzieci umieszczać na bombkach, wprowadzają taki ciepły , wesoły nastrój, pełen nadziei i oczekiwania.

Bombka "Oczekiwanie na prezent" zrobiona dla kolegi z pracy dla jego czterech urwisów.

bombka 20a

bombka 20

bombka 20b

Bombka "Lepimy bałwana" poleci do Australii, dlatego na odwrocie kontur Polski i zaznaczona miejscowość pochodzenia osoby która od wielu lat mieszka w Australii.

bombka 19

bombka 19b

bombka 19a

Zostało mi dokończyć dwie bombki i chowam swój majdan decoupage i to chyba na długo.

poniedziałek, 07 grudnia 2009
Bombki - dawnej epoki czar

obyczajowe 113


Dwie bombki, nie chwaląc się wyszły śliczne w naturze, niestety dziś mam pecha do robienia zdjęć i nie mogłam znaleźć odpowiedniego miejsca do ich wykonania, jutro bombki powędrują do nowych właścicieli .

Bombka "Spotkanie przed koncertem" zrobiona w starym złocie i takiego koloru są reliefy.

bombka 17

bombka 17a

bombka 17b

Druga bombka "Zimowy spacer" wykończona granatem wymieszanym ze srebrem , konturówka biała posypana śnieżkiem.

bombka 18

bombka 18a

bombka 18b

 


 

BN 3

Dzisiaj mój oddział odwiedził Św.Mikołaj z aniołkami, rozdawał słodycze pacjentom a nam małe prezenciki. Musiałam powiedzieć jak mam na imię i na mnie akurat trafiło zaśpiewanie piosenki, nie miałam wyjścia, zaryczałam więc kolendę "Ej Maluśki, Maluśki kiejby rękawicka"......na moje szczęście jeden z aniołów to zakonnik pochodzący z gór , zaśpiewał razem ze mną ,jakoś wyszło i otrzymałam tę oto bombkę,  wykonaną na zajęciach terapeutycznych przez pacjentów oraz rózgę , chyba stwierdzili że byłam czasami niegrzeczna.

Nieskromnie mówiąc pomysł wykonywania podsunęłam sama naszej terapeutce i produkcja bombek ze szmatek ruszyła pełną parą , ale nie wiedziałam że jedną otrzymam  w darze.

Zaglądam często na terapię zajęciową i podglądam co też pacjenci nowego tworzą , a tworzą i to nie raz przepiękne rzeczy, każdy jakieś zadanie dostaje do wykonania w miarę swoich możliwości. Gdybym była młodsza to kto wie czy nie realizowałabym się w takim zawodzie.

bombka miko�ajowa

niedziela, 06 grudnia 2009
Butki - znalezione w sieci

Inspiracje

buty 3

buty 5

buty 7

buty 1

buty 4

buty 6

buty 2

11:49, jasmin62 , inne
Link Komentarze (5) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 34