Zakładki:
dama i pieski
Moje prace zebrane
Niezbędnik
Sklepiki
Tu bywam
Tu decoupage
Tu hafcik
Tu inne niż powyżej
Tu przepisy
Tu szydełko,druty,szycie
Tu zaglądam nacieszyć oczy
Tu zaglądam w wyszywane blogi zagraniczne
Za chwilę przeglądnę
Zaczerpnąć i zrobić
Zalinkowane
zap.jas.1 KupujePolskie
piątek, 31 października 2008
Haftująca czarownica

Halloween to angielskie święto duchów i magii, któro powoli znajduje miejsce i w naszej kulturze. Ja osobiście nie bawię się w to święto ale nie mam nic przeciwko przemycaniu niektórych jego elementów. Tym bardziej że czytam namiętnie wszystkie ukazujące się książki o czarnoksiężnikach itp. z "Hary Potterem" na czele. I tak pod wpływem chwili powstał mały hafcik z małą ,wesołą i haftującą czarownicą ...........
 
 
Jeszcze nie wiem jakie będzie miał zastosowanie. 
środa, 29 października 2008
Historia ubioru cz.2

Wracam do albumu "The Art of Costume in Russia" jesteśmy w Petersburgu w latach 1750 - 1800. Nie tylko panie lubiały się stroić, panowie nie zostawali w tyle, na ich kubraczkach pojawiały się przepiękne hafty.A to przykłady z albumu :
 
 
 
 

poniedziałek, 27 października 2008
Ulubione gazetki

Obecnie z różnych powodów rzadko sięgam po druty albo maszynę do szycia aby stworzyć jakieś cudo dla siebie ale nadal kolekcjonuję gazety, takim zakupom nie mogę się oprzeć. To ostatni zakup.
A co ciekawego na stronach?
 
 
 
 
 

 
18:41, jasmin62 , inne
Link Komentarze (1) »
niedziela, 26 października 2008
Kuferek na nici cz.1

Między dużą ilością dyżurów udało mi się ukończyć kuferek na nici do szycia z zewnątrz, środek ciągle czeka na swoją kolej.Jeszcze się zastanawiam czy umieścić napis a jeżeli tak to jak ma wyglądać czcionka.Motyw "Trzech sióstr" zawsze mi się podobał i wreszcie miałam gdzie go umieścić.Koronka na modę babciną i uchwyt dokupiony specjalnie do kuferka.

Dodam tylko że ciemny kolor to fiolet mineralny a na wieczku fiolet brylantowy, bo na zdjęciach kolory różnie wychodzą, przynajmniej u mnie.

 

piątek, 24 października 2008
Stare w nowej aranżacji
 
 
 
 
 
zdjęcia znalezione w sieci.
21:54, jasmin62 , inne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 października 2008
Niedyskrecja
 
 
Można być zniesmaczonym oglądając takie obrazy?.......hm, pewnie tak , ale to jest element życia.Damy często, gęsto chodziły bez majtek a załatwiano swoje potrzeby do nocniczków, pięknie ozdobinych.Są używane w dzisiejszych czasach do ozdabiania wnętrz.Odczucia zostawiam oglądającym bez dodatkowego komentarza , nie będę się wypowiadać czy mi się to podoba czy nie.
 
 

środa, 22 października 2008
Moje hobby

Namiętnie krzyżykuję od conajmniej dwudziestu lat i myślę że to choroba nieuleczalna, choć nie ukrywam , ostatnio zafascynowana jestem innymi haftami i myślę że sięgnę po inne techniki.A tutaj materiały potrzebne do wyszywania.

Nagromadziłam troszkę materiałów i kanw do wyszywania i szycia , mam nadzieję że czas pozwoli mi do zrealizowania niektórych projektów przez zimę.Wprawdzie do maszyny siadam teraz rzadko ale różne kolory nici zawsze się przydadzą.

Pozostałe akcesoria do szycia znajdą się w kuferku który aktualnie ozdabiam techniką decoupage. I to drugie hobby któremu poświęcam swój wolny czas.Tu jest pudło z preparatami, drewienek i papierów nie pokazuję bo zajmują każde wolne miejsce w moim domu.

 

12:23, jasmin62 , O mnie
Link Komentarze (2) »
O mnie

Witam wszystkich zaglądających i zapraszam w moje skromne progi..........tak powinien brzmieć pierwszy wpis, ale zaaferowana tworzeniem blogu zapomniałam się przywitać i przedstawić.Czynię to teraz. Nazywam się Joanna ale Jaśmin/Jasmin już mocno do mnie się przykleił i jest jak koszulka bliska ciału.

Zapach Jaśminu to świat widziany moimi oczami , to moje pasje, inspiracje, świat minionych epok odszukiwanych dzisiaj, zachwyty nad ulotnością i pięknem natury, mistyką gór , wgłębianie się w świat baśni i wyobraźni, książek , obrazów, wchłonięcie wszystkiego co możliwe dla mnie obecnie, to................... zapachy.

Bardzo dziękuję za tak miłe komentarze i chętnych do spędzenia ze mną czasu zapraszam w skromne progi.

11:43, jasmin62 , O mnie
Link Komentarze (1) »
wtorek, 21 października 2008
Hafty w sferze marzeń

Zachwyciłam się haftami znalezionymi w sieci, zawsze marzyłam żeby tak umieć haftować i niestety nie umiem. Mogę natomiast podziwiać albo złapać za igłę i nauczyć się takiej techniki.................... tylko muszę ukraść czas.

 

poniedziałek, 20 października 2008
bucik - poduszeczka
 

Wyszyłam i uszyłam dzisiaj poduszeczkę , jest to pierwszy element do mojego pudełka na nici, jest płaska bo będzie umieszczona na wewnętrznym wieczku pudełka jako miejsce na duże szpilki. Pudełko jest w lakierni , mam nadzieję że za kilka dni pokażę jak wygląda na zewnątrz.
 
 
 
 
 
 
1 , 2 , 3