Zakładki:
dama i pieski
Moje prace zebrane
Niezbędnik
Sklepiki
Tu bywam
Tu decoupage
Tu hafcik
Tu inne niż powyżej
Tu przepisy
Tu szydełko,druty,szycie
Tu zaglądam nacieszyć oczy
Tu zaglądam w wyszywane blogi zagraniczne
Za chwilę przeglądnę
Zaczerpnąć i zrobić
Zalinkowane
zap.jas.1 KupujePolskie
czwartek, 04 lutego 2010
Przenosiny , wyróżnienia i podsumowanie.

Kochani moi przyjaciele, goście mile widziani chciałabym poinformować że po trudnej decyzji przenoszę się w inne miejsce, to tak jakbym zmieniła tylko miejsce zamieszkania.

Mój nowy adres to : zapachjasminu.blogspot.com

dla ułatwienia wpisu na blogspot , klikamy komentarze, potem wybierz profil, następnie nazwa/adres URL i już możemy pisać bez logowania się.

Ten dotychczasowy blog pisałam półtora roku, zakładając go nie wiedziałam że będę go pisać z takim sukcesem jakim jest mnóstwo odwiedzających gości , ubiegły rok podsumowałam liczbą 119 200 odwiedzających. To jest niesamowite. Za chęć spędzenia ze mną chwilki bardzo dziękuję. Mam nadzieję że pod nowym adresem też będziecie mnie odwiedzać, bo nieukrywam że żal mi  opuszczać "stary dom".

Nie ukrywam że była to dla mnie trudna decyzja ale zakiełkowała we mnie chęć zmian a bodźcem do tego były piękne szaty bloga jakie tworzy Vardamir. Byłam dawno na blogspocie zalogowana , więc usiadłam i założyłam blog aby popatrzeć jak te nowe szaty blogowe wyglądają , potem na moim ćwiczebnym blogu wytropiła mnie Penelopa jako szpieg z Krainy Deszczowców po cichutku umieściła ten blog na swoich zakładkach i tak potoczyło się już samo.

Chciałam też podziękować za tak liczne wyróżnienia jakie ostatnio na mnie się posypały od Nitkowa czarownica, Zakątek Elizy, Nie szkoda mi czasu, Grazka1,  za indywidualne wyróżnienie  przez House of BabaJaga .

Dziękuję Penelopis za szczególne wyróżnienie.

Nie żegnam się z wami tylko zapraszam do mnie na kaweczkę.

15:16, jasmin62 , O mnie
Link Komentarze (12) »
wtorek, 02 lutego 2010
Infantylne serduszko

infantylne serduszko 1

Powstało takie oto serduszko z bardzo infantylnym wzorem, ale czy te ptaszki nie są urocze i jak się bardzo kochają. Pospacerowały troszkę po śniegu , zmarzły i wskoczyły z powrotem na moje serduszko. Kanwa nr 18 farbowana herbatą, tył czekoladowy brąz, kolory jak na pierwszym zdjęciu, umieściłam je na czekoladowym ekranie mojej ściany .

infantylne serduszko 2

I tak jutro pora zacząć pracować , ręka prawie mnie już nie boli, decu rozgrzebane i plan nie wykonany a tu jajka w końcu się do mnie doczołgały po trzech tygodniach oczekiwania i czas się za nie zabrać. Szkoda że urlopy tak szybko mijają, dzięki bolącej ręce pobimbałam trochę i dobrze mi to zrobiło.Otrzymałam mnóstwo wyróżnień za co dziękuję , ale muszą jeszcze poczekać na wpis.Pozdrawiam cieplutko.

ptaszki

dziwczynka i ptaszek

poniedziałek, 01 lutego 2010
A to Polska właśnie

Roztocze 1

Przemykałam dzisiaj przy kawce przez blogi i natknęłam się w blogu Green Canoe na wpis o tytule "Wierność tradycji i z czym to się je" zachęcam  do przeczytania. Zupełnie się zgadzam ze wszyskim co tam napisane, ja nie mam trudności w rozróżnianiu regionów, strojów, tańców, lubię piosenki ludowe jak nawet wydają się śmieszne. Pisałam już co nie co o tym w zapiskach z mojego urlopu i tutaj. A dzisiaj odnalazłam kilka starych zdjęć z dawnych czasów, cudownych gdy jeszcze tańczyłam i śpiewałam w" Zespole Pieśni i tańca Roztocze" i wcale się tego nie wstydzę a wręcz jestem dumna. Ja znam swą tożsamość, wiem skąd jestem.

Roztocze 2

Lata mojej młodości, liceum, ja w środku, czwarta od prawej, mój mąż pierwszy od prawej, jesteśmy tu ubrani w przepiękne, wielobarwne stroje łowickie.Może kiedyś powrócę i wstawię wątek o haftach łowickich.

Roztocze 3

Chyba śpiewam piosenkę Mazowsza "Elegię o ptaszku" jak mnie pamięć nie myli. Ubrana jestem w strój krzczonowski zwany też lubelskim.

 

Elegia o ptaszku napisana przez Tadeusza Sygietyńskiego wykonana przez Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Piękne stroje kurpiowskie z puszczy białej.

 

"Karolinka " wyśpiewana przez Beatkę moją dawną koleżankę z zespołu Roztocze, do dzisiaj jest solistką "Zespołu Pieśni i Tańca Ślask", stroje śląskie.

KupujePolskie

Znaczek od dzisiaj będzie widniał na moim blogu, a ja właśnie zareklamowałam nasz folklor,  ambasadorów naszej spuścizny poza granicami kraju  jakimi są te dwa zespoły które zaprezentowałam ale również inne mniej znane zespoły pieśni i tańca w naszych regionach, nie wstydźmy się iść na ich koncerty, może coś z nich wyniesiemy, może się czegoś nauczymy o naszej Polsce a może zabierzemy ze sobą nasze dzieci aby poznały że jako naród jesteśmy tacy bogaci w piękno.

11:57, jasmin62 , O mnie
Link Komentarze (5) »