zap.jas.1 KupujePolskie
Blog > Komentarze do wpisu
A to Polska właśnie

Roztocze 1

Przemykałam dzisiaj przy kawce przez blogi i natknęłam się w blogu Green Canoe na wpis o tytule "Wierność tradycji i z czym to się je" zachęcam  do przeczytania. Zupełnie się zgadzam ze wszyskim co tam napisane, ja nie mam trudności w rozróżnianiu regionów, strojów, tańców, lubię piosenki ludowe jak nawet wydają się śmieszne. Pisałam już co nie co o tym w zapiskach z mojego urlopu i tutaj. A dzisiaj odnalazłam kilka starych zdjęć z dawnych czasów, cudownych gdy jeszcze tańczyłam i śpiewałam w" Zespole Pieśni i tańca Roztocze" i wcale się tego nie wstydzę a wręcz jestem dumna. Ja znam swą tożsamość, wiem skąd jestem.

Roztocze 2

Lata mojej młodości, liceum, ja w środku, czwarta od prawej, mój mąż pierwszy od prawej, jesteśmy tu ubrani w przepiękne, wielobarwne stroje łowickie.Może kiedyś powrócę i wstawię wątek o haftach łowickich.

Roztocze 3

Chyba śpiewam piosenkę Mazowsza "Elegię o ptaszku" jak mnie pamięć nie myli. Ubrana jestem w strój krzczonowski zwany też lubelskim.

 

Elegia o ptaszku napisana przez Tadeusza Sygietyńskiego wykonana przez Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Piękne stroje kurpiowskie z puszczy białej.

 

"Karolinka " wyśpiewana przez Beatkę moją dawną koleżankę z zespołu Roztocze, do dzisiaj jest solistką "Zespołu Pieśni i Tańca Ślask", stroje śląskie.

KupujePolskie

Znaczek od dzisiaj będzie widniał na moim blogu, a ja właśnie zareklamowałam nasz folklor,  ambasadorów naszej spuścizny poza granicami kraju  jakimi są te dwa zespoły które zaprezentowałam ale również inne mniej znane zespoły pieśni i tańca w naszych regionach, nie wstydźmy się iść na ich koncerty, może coś z nich wyniesiemy, może się czegoś nauczymy o naszej Polsce a może zabierzemy ze sobą nasze dzieci aby poznały że jako naród jesteśmy tacy bogaci w piękno.

poniedziałek, 01 lutego 2010, jasmin62

Polecane wpisy

  • Przenosiny , wyróżnienia i podsumowanie.

    Kochani moi przyjaciele, goście mile widziani chciałabym poinformować że po trudnej decyzji przenoszę się w inne miejsce, to tak jakbym zmieniła tylko miejsce z

  • Przy kawce

    Co ja sobie robię? A siedzę sobie przy kaweczce, bardzo dobrej kaweczce, zrobinej w dobrym ekspresie z pianką, mniam , palce lizać, jem ciasteczko, rosnę w tłus

  • Coś się kończy a coś się zaczyna .....

    Mam nadzieję że bawiliście się szampańsko, ja szampańsko może nie ale towarzystwo miałam wyborne, moją połóweczkę i nasze mniejsze z latorośli, było więc miło i

Komentarze
2010/02/01 12:25:29
"Karolinka" bliska memu sercu :) bom ze Slaska :) .Lubie piesni ludowe i kolorowe stroje,sama nie spiewalam ale podgladalam czesto swoje Kolezanki ,ktore i tanczyly i spiewaly w naszym Dzielnicowym Klubie :) W domu lubie sobie podspiewywac ale jak nikt nie slucha hihihi.Poz.Dana
-
izoldka17
2010/02/01 13:10:10
A ja Krakowianka jestem i długo stroiłam się po krakowsku :) Teraz niestety ze względu na brak czasu i więcej obowiązków niestety porzuciłam życie "ludowe". Ale strój krakowski zawsze będzie bliski memu sercu i na pewno, jeśli tylko trafi się okazja, założenie go po raz kolejny ;)
-
edyta350
2010/02/01 21:30:48
Zgadzam się z tym, że niema się czego wstydzić. Jest raczej się czym chwalić. To w końcu jest nasza historia. Pamiętam, że jako dziecko bardzo często chodziłam z rodzicami głownie na występy zespołu Mazowsze. Pamiętam zachwyt jaki wzbudzały u mnie piękne stroje. Sama niestety nigdy nie występowałam bo i głos nie ten i wzrostu trochę za dużo :)
Ponieważ pochodzę z Tarnowa jako dziecko "występowałam" w stroju krakowskim. Do tego czasu mam w domu gorset od tego stroju wyhaftowany przez moją babcię.
-
Gość: , *.14.vie.surfer.at
2010/02/01 22:42:48
A ja jestem góralką (choć niektórzy mówią że niskopienną, bo z Beskidów a nie z samych Tatr), ale mnie to nie przeszkadza, a mój ukochanny raj z dziecinnych lat jeszcze ciągle mi się śni a w uszach brzmi śpiewana codziennie przez mojego dziadka piosenka: " Góralu czy ci nie żal...":)
Zapraszam po wyróżnienie do mnie !
-
2010/02/02 18:57:00
Strasznie się cieszę że ktoś podobnie myśli , bałam się że tu wpisów nie będzie, dziękuję.